- Start
- O nas
- Certyfikaty i nagrody
- Nagrody(aktywna)
Nagrody
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 5. miejsce w kategorii „Innowacyjny szpital – zarządzanie” w 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. Nasz szpital został nagrodzony za innowacyjne podejście do zarządzania, które przekłada się na wysoką jakość opieki nad pacjentami oraz efektywne wykorzystanie zasobów. To wyróżnienie jest dowodem na zaangażowanie i profesjonalizm naszego zespołu, który każdego dnia dąży do podnoszenia standardów opieki zdrowotnej.
17 stycznia 2023 roku miało miejsce uroczyste wręczenie i podsumowanie strategii biznesowych dla firm i szpitali województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu „Sternik. Cała Naprzód!”
STERNIK to konkurs stworzony przez warmińsko-mazurski oddział Banku Gospodarstwa Krajowego.
W 2022 roku rozstrzygnięto drugą edycję konkursu i podsumowano dodatkowy projekt polegający na pisaniu strategii na potrzeby wybranych instytucji.
W określeniu mocnych stron i wyznaczeniu celów miały służyć strategie przygotowane przez wykładowców i studentów UWM.
W ramach konkursu organizowanego przez BGK przygotowano przez UWM strategii działania dla kilku firm oraz dwóch szpitali z regionu w tym dla Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.
11 pażdziernika 2019 r. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie został laureatem konkursu „Żagle Warmii i Mazur” i wygrał w kategorii Warmińsko - Mazurskiej Nagrody Jakości. Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości jest regionalną edycją Polskiej Nagrody Jakości (WMNJ) konkursu, który organizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą w Warszawie już od ponad 20 lat. Nagrody w WMNJ, w postaci statuetek i wyróżnień, przyznawane są przedsiębiorstwom, organizacjom publicznym i organizacjom edukacyjnym, które wdrażając zarządzanie przez jakość osiągnęły poprawę jakości pracy, procesów, wyrobów i usług oraz poprawę satysfakcji klientów i pracowników.
Statuetkę za doskonałość w zarządzaniu poprzez jakość w podkategorii organizacje publiczne dużej wielkości z rąk marszałka województwa odebrała Z-ca Dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie dr n o zdr. Lucyna Kiełbasa.
21 marca 2019 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie podczas XVI gali Laur „Najlepszym z Najlepszych“ marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wyróżnił osoby, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z regionu, które w 2018 roku osiągnęły sukces, rozsławiając Warmię i Mazury w Polsce i na świecie. Laur w kategorii Zdrowie otrzymali lek. med. Grzegorz Kulesza i lek. med. Rafał Szynkarczuk za wszczepienie indywidualnego implantu po resekcji guza mostka.
W czerwcu 2018 r. Oddział Okulistyczny MSZ w Olsztynie zajął najwyższe miejsce w województwie warmińsko – mazurskim a 8. w kraju w „Rankingu Najlepszych Polskich Szpitali Wprost 2018 r.” W kategorii „Jaskra” uplasował się na 3. pozycji a 5. lokatę zdobył w kategorii „Odwarstwieniu siatkówki”. Świadczy to wysokim poziomie usług medycznych spełniających najwyższe standardy.
Z kolei w opublikowanym w maju przez gazetę "Wprost" rankingu najlepszych szpitali w Polsce - w kategorii "Małe zabiegi urologiczne" Klinika Urologii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie zajmuje 5. miejsce, natomiast 6. w kategorii "Leczenie kamicy układu moczowego", ogólnie klasyfikuje się na 13. miejscu w Polsce. Klinika Ginekologii i Położnictwa zajęła 23. miejsce w rankingu.
5 kwietnia 2018 r. w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej odbyła się XV Gala Laur Najlepszym z Najlepszych zorganizowana przez Warmińsko - Mazurski Urząd Marszałkowski. W kategorii "Zdrowie" laur otrzymał zespół pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Marcina Jóźwika specjalizujący się w zakresie uroginekologii: lek. Maciej Żukowski, lek. Natalia Góralska-Różeńska, lek. Krzysztof Jabłoński, lek. Bogdan Krasucki. Lekarze zostali docenieni za innowacyjny zabieg usunięcia bez otwierania jamy brzusznej ciała obcego z pęcherza moczowego. Laur "Najlepszym z Najlepszych" otrzymały osoby, instytucje lub firmy z Warmii i Mazur, które w 2017 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione przez niezależne gremia lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie. "Poradnictwo w dziedzinie uroginekologii i onkologii ginekologicznej rozpoczęliśmy w Szpitalu Miejskim w Olsztynie przed około rokiem. Przez ten czas zoperowaliśmy skutecznie kilkadziesiąt Pacjentek, wiele z nich szybko powróciło do zdrowia i prowadzi już zwykłe życie - bez choroby. Bardzo mnie cieszy, że w tak krótkim czasie Klinika Ginekologii i Położnictwa MSZ w Olsztynie stała się rozpoznawalnym ośrodkiem leczenia nietrzymania moczu, obniżenia narządów miednicy mniejszej i leczenia nowotworów kobiet. To wyróżnienie, "Laur Najlepszym z Najlepszych" jest efektem zaangażowania wielu osób, lekarzy i pielęgniarek - pracujemy przecież w zespole - a także wsparcia ze strony Dyrekcji Szpitala. Bardzo się cieszymy, że dziś nasze wysiłki znalazły zrozumienie i uznanie u Władz Województwa. A jeśli mówimy o sukcesie, to jest to przede wszystkim sukces Kobiet mieszkających na Warmii i Mazurach" - podsumowuje prof. Marcin Jóźwik.
19 października 2017 r. oficjalnie świętowano Jubileusz 150- lecia Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Była to okazja do wręczenia przez Wojewodę warmińsko - mazurski Artura Chojeckiego nadaną przez Ministra Zdrowia Odznaki Honorowej "Za zasługi dla Ochrony Zdrowia" . Otrzymali ją: dr Joanna Szymankiewicz - Czużdaniuk - Dyrektor Szpitala, dr Anna Bromirska- Małyszko - Koordynator Oddziału Chirurgii Szczękowej oraz dr Krzysztof Bladowski - Koordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej.
Z kolei w Dniu Ratownictwa Medycznego 13 października 2017 r. pielęgniarki Aleksandra Rutkowska i Barbara Maciura otrzymały również z rąk Wojewody warmińsko - mazurskiego Artura Chojeckiego nadaną przez Ministra Zdrowia Odznakę Honorową "Za zasługi dla Ochrony Zdrowia". Jest to zaszczytne wyróżnienie, wyraz uznania ciężkiej, odpowiedzialnej pracy na rzecz zdrowia pacjentów. Odznaka honorowa" stanowi najwyższe odznaczenie resortowe przyznawane przez Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej i profesjonalne podejście do pracy. Serdecznie gratulujemy!
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ponownie jest jednym z najwyżej ocenianych szpitali w Polsce tym razem w "Rankingu Najlepszych Polskich Szpitali Wprost 2017 r.". W podsumowaniu działalności za 2016 r. w kategorii duże operacje urologiczne zajął 9. miejsce w Polsce. Oddział Okulistyczny zajął 7. miejsce w ogólnej klasyfikacji oddziałów o tej specjalności, w leczeniu jaskry 5 miejsce w kraju, w odwarstwieniu siatkówki 10 miejsce. Warto dodać, że rehabilitacja wykonywana w ramach Oddziału Ortopedycznego w Szpitalu Miejskim uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu "Wprost".
"Jestem dumna z osiągnięć oddziałów, szczególnie okulistyki i zajęcie przez niej tak wysokiej pozycji w kraju w rankingu wszystkich szpitali. Pięknie wyremontowany Oddział Okulistyczny z nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowana kadrą zapewniła wysoka lokatę w Polsce"- mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. Także podsumowanie osiągnięć za rok 2016 Oddziału Urologicznego jest bardzo dobre i świadczy o wysokim poziomie tego świeżo wyremontowanego oddziału". Aby wziąć udział w Rankingu, szpitale uzupełniały wysłane przez wydawnictwo ankiety opracowane przez zespól ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Eksperci (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniano oddziały. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, a także liczbę lekarzy z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i "Menadżerem Zdrowia" ekspertów, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównano z danymi NFZ. Na podstawie odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju.
To kolejny sukces Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Pod koniec 2016 r. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce województwie Warmińsko – Mazurskim w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital". W kategorii jakości opieki medycznej Szpital Miejski zajął 7. pozycję w Polsce natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu. To najlepsze wyniki w regionie wśród szpitali!
Miło nam poinformować, że Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1. miejsce województwie Warmińsko – Mazurskim w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital". W kategorii jakości opieki medycznej Szpital Miejski zajął 7. pozycję w Polsce natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu. To najlepsze wyniki w regionie wśród szpitali!
"Właśnie kończymy jeden z największych na Warmii i Mazurach program profilaktyczny opieki nad matką i dzieckiem do 1 - go roku życia – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "W dodatku od lat mamy zintegrowany system zarządzania jakością, obecnie 5 certyfikatów ISO oraz akredytację CMJ - to niewątpliwie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie placówki. "Nasze wyniki w tym prestiżowym konkursie, dowodzą wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie" - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Dobra współpraca z władzami miasta: z prezydentem oraz Radą Miasta a także parlamentarzystami z regionu daje nam możliwość dynamicznego rozwoju placówki"- podsumowuje dyrektor.
Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi.
Ranking "Bezpieczny Szpital" przygotowała "Rzeczpospolita" wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wręczenie dyplomów odbędzie się dzisiaj 14 grudnia 2016 r. w Warszawie.
7 marca 2016 roku rozstrzygnięty został prestiżowy Konkurs "Wzorowa Firma" Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Pragniemy poinformować, że podczas uroczystej Gali Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie uhonorowany został tytułem "Najlepszy Szpital Warmii i Mazur".
Kapituła Konkursu wybór naszej placówki uzasadniała: " Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się placówek ochrony zdrowia w Polsce. W ostatnim czasie przeprowadzono tam szereg pionierskich i unikatowych w skali światowej operacji m.in. usunięcia w całości mnogich kamieni pęcherzowych bez ich rozbijania przez zaledwie jeden port, wszczepienia obustronnie implantów skroniowo-żuchwowych z rekonstrukcją kości twarzy czy lobektomia VATS czyli wycięcie płata płuca przez otwór wielkości dziurki od klucza. Z myślą o komforcie pobytu pacjentów przeprowadzono duże inwestycje m.in. przebudowano placówkę przy al. Wojska Polskiego 30, zmodernizowano Izbę Przyjęć i wprowadzono w XXI wiek Oddział Położniczy i Noworodków. Wysokiej klasy lekarze specjaliści i nowoczesna infrastruktura to bez wątpienia atuty Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie - Wzorowej Placówki Ochrony Zdrowia na Warmii i Mazurach."
W gronie nagrodzonych znalazło się 12 najlepszych przedsiębiorstw z pośród ponad tysiąca funkcjonujących w regionie.
Honorowym patronem konkurs objął: Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Konwentu Powiatów Warmii i Mazur Starosta Giżycki Wacław Stażewicz.
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce w Polsce w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital" w kategorii jakości opieki medycznej. Szpital Miejski jest również najlepszym szpitalem w województwie Warmińsko – Mazurskim, a ponownie 7. w Polsce w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.
"Jestem dumna z naszych wyników w tym prestiżowym konkursie, który dowodzi wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie" - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania jakością. Mamy 5 certyfikatów ISO oraz akredytację CMJ - to niewątpliwie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie placówki" - dodaje dyrektor. Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi. W województwie Warmińsko – Mazurskim zwraca uwagę duża liczba szpitali, które znalazły się w Złotej Setce. Najwyższe noty w historii zdobył Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie. "Za nami wiele zrealizowanych inwestycji. Modernizacje budynków, zakupy najnowocześniejszego sprzętu i doszkalanie kadry medycznej – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Pomogły nam w tym między innymi granty unijne. Naszym sposobem na sięgnięcie po nie jest dobra współpraca z władzami miasta, która rozumie potrzebę rozwoju placówki i zapewnia wkład własny w takich projektach".
Ranking "Bezpieczny Szpital" przygotowała "Rzeczpospolita" wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wręczenie dyplomów odbędzie się dzisiaj 17 grudnia w Warszawie.
"Pracodawca Przyjazny Szkole Policealnej im. Zbigniewa Religii w Olsztynie" - taki tytuł 26 czerwca 2015 r. otrzymał Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie. Przewodnicząca Kapituły Konkursu Dyrektor Szkoły Jolanta Kłoczewska, podkreśla, że wzorowa współpraca pomiędzy placówkami trwa od 65 lat. Obecnie od 30 do 60 uczniów odbywa w szpitalu praktyki.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dyrektor Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk otrzymała najważniejszą nagrodę Olsztyna – statuetkę św. Jakuba.
"Od początku mojej pracy na rzecz Szpitala, starałam się aby miał on duszę. To stanowi o sile Szpitala. Ta dusza to serca pracowników, lekarzy, pielęgniarek - wszystkich osób w nim pracujących. Ten Szpital to moja miłość" – powiedziała odbierając nagrodę dyrektor Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk.
Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej – od asystenta w Poradni Dziecięcej i lekarza na Oddziale Noworodków do Dyrektora Szpitala. Kiedy po wygranym konkursie obejmowała dyrekcję placówki, szpital miał przestarzałą infrastrukturę. Dzięki jej zaangażowaniu w pozyskiwanie środków w ciągu jej dyrektorskiej kadencji przeszedł gruntowną modernizację a efekt jest imponujący. Za ponad 32 mln. zł. rozbudowała i unowocześniła Szpital, który jest wiodącą placówką na Warmii i Mazurach oraz cieszy dobrą opinią wśród pacjentów. Zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów posługujących się najnowszą wiedzą medyczną. Dzięki jej otwartości na nowe technologie medyczne w Szpitalu zostają przeprowadzane innowacyjne zabiegi. W ciągu ostatniego roku Pani dyrektor utworzyła w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie aż trzy kliniki i cztery oddziały kliniczne będące ważnym zapleczem dla studentów Wydziału Nauk Medycznych, kierunku lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O klasie Szpitala świadczy także 5 certyfikatów Systemu Zarządzania Jakością, Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości przyznawana przez Ministerstwo Zdrowia oraz "Certyfikat Szpital Przyjazny Dziecku". Joanna Szymankiewicz - Czużdaniuk jest inicjatorką wielu przedsięwzięć w dziedzinie ochrony zdrowia na Warmii i Mazurach. Nigdy nie przestała być lekarzem, serce oddaje swoim małym podopiecznym. Uhonorowana jest m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką "Zasłużony Lekarz Warmii i Mazur" , kilkukrotnie wyróżniana jako "Menedżer Warmii i Mazur". Ostatnio wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Systemu Ochrony Zdrowia jako "Lider Medycyny".
Teraz do licznych wyróżnień i nagród Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk dodano Statuetkę św. Jakuba – za szczególne zasługi dla miasta. Nagroda Prezydenta Olsztyna - Statuetki św. Jakuba ustanowiona została w roku jubileuszu 650-lecia lokacji Olsztyna. Statuetka św. Jakuba jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona miasta, z drugiej uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w Stolicy Warmii i Mazur.
XI Gala przyznania Nagród Prezydenta – Statuetek św. Jakuba odbyła się podczas Spotkania Noworocznego Prezydenta Olsztyna 24.01.2014 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza.
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1. miejsce w województwie Warmińsko – Mazurskim, 7. w Polsce w rankingu szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital" w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych oraz 4. pod względem jakości opieki medycznej. Ranking „Bezpieczny Szpital” przygotowuje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wraz z dziennikiem "Rzeczpospolita". Organizatorem rankingu jest wydawnictwo Blue Media, partner prasowy Rzeczpospolitej. Miejsce w zestawieniu nazywanym „Złotą setką szpitali” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w kraju. Dyplomy potwierdzające sukces placówki odebrała dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie 30 października 2014 r. w Warszawie.
Kapituła XIV ogólnopolskiej edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny, wyróżniła Joannę Szymankiewicz – Czużdaniuk w kategorii: Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia 2013 – placówki publiczne. Jest to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w branży ochrony zdrowia, co potwierdzają osoby wchodzące w skład kapituły konkursu. Są to m.in. dr n. med. Marek Balicki – były minister zdrowia, dr n. med. Maciej Hamankiewicz – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, dr hab. n. med. Tomasz Zdrojewski – przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego PAN i dr n. med. Maciej Piróg – doradca społeczny prezydenta RP ds. zdrowia.
Kapituła doceniła między innymi fakt, że dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie zorganizowała w ciągu jednego roku w placówce aż 3 kliniki (Klinika Dermatologii, Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Klinika Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej) oraz cztery oddziały kliniczne (Oddział Kliniczny Chirurgii Klatki Piersiowej, Oddział Kliniczny Urologii, Oddział Kliniczny Położniczo – Ginekologiczny, Oddział Kliniczny Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej) będących ważnym zapleczem dla studentów Wydziału Nauk Medycznych, kierunku lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Statuetki i dyplomy laureatom wręczył wiceminister zdrowia Sławomir Neumann, który na zakończenie gali powiedział o laureatach: "Jesteście ambasadorami dobrej informacji o zdrowiu". Uroczystość odbyła się 22 stycznia 2014 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.
7 listopada 2013 r. już po raz XIII podczas Gali na olsztyńskim zamku wręczono Warmińsko-Mazurskie Nagrody Jakości. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie uhonorowano statuetką Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości za Doskonałość Zarządzania oraz statuetką za Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur: radykalną nefrektomię laparoskopową w leczeniu guzów nerki. "Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy dwie statuetki" – powiedziała podczas gali dyrektor Szpitala Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk. "Szpital jest właśnie tą organizacją, która wdrożyła u siebie filozofię zarządzania przez jakość a także promuje projakościowy styl zarządzania. Wręczona nagroda jest najbliższa memu sercu bo jest warmińsko – mazurska, czyli nasza" – dodała dyrektor.
Przyznawane nagrody to największe wyróżnienia, jakie samorząd województwa przyznaje firmom i instytucjom za doskonałe zarządzanie oraz wysokiej jakości produkty i usługi, które wyróżniają się w regionie. Dla nagrodzonych jest to wyraz uznania i prestiżu, a dla petentów dyplom i statuetka są gwarancją, że zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie.
Przy wyborze Najlepszego Produkt i Usługi Warmii i Mazur jurorzy oceniali jakość, pozycję marki na rynku, jej innowacyjność. Głos doradczy w konkursie mieli mieszkańcy miasta, którzy również mogli głosować na wybrany przez siebie produkt i usługę. Najlepszą usługą medyczną okazała się radykalna nefrektomia laparoskopowa w leczeniu guzów nerki, stosowana z powodzeniem przez dr n. med. Zbigniewa Purpurowicza i cały zespół medyczny Oddziału Urologii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.
Już po raz czwarty Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie otrzymał 1 Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Perły Medycyny" w kategorii szpitali publicznych - poniżej 400 łóżek.
Główna nagroda - Statuetka "Perła Eskulapa" to w branży medycznej symbol wysokiej jakości świadczonych usług, profesjonalizmu i skuteczności. Już po raz siódmy Kapituła Konkursu dokonała oceny działalności Uczestników i wyłoniła Laureatów w poszczególnych kategoriach konkursowych.
W ocenie działalności Szpitala szczególnie doceniono działania związane z pozyskiwaniem i efektywnym wykorzystaniem środków unijnych, które zostały wykorzystanie na podniesienie jakości świadczonych usług medycznych oraz na rozbudowę infrastruktury Szpitala i zakup nowoczesnego sprzętu.
Wysoko oceniono także bardzo wysoki poziom kadry medycznej, różnorodność i kompleksowość usług medycznych, wprowadzanie nowych innowacyjnych procedur medycznych, a także pozytywne opinie pacjentów.
Szczególnie zauważono także znaczący wkład Dyrekcji oraz całej kadry w rozwój Placówki oraz zarządzanie na ponadprzeciętnym i godnym naśladowania poziomie.
23 listopada 2013r. w warszawskim Hotelu Gromada wręczone zostały nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego "Perły Medycyny".
Wielka Gala Polska Przedsiębiorczość 2013, podczas której wręczono m.in. statuetki w konkursie "Perły Medycyny" , zgromadziła ponad 600 osób. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili: Anna Karna oraz Krzysztof Ibisz.